JA slide show
 

Çalışma İlkesi
Isı pompası , elektrik enerjisini ısı yaratmak için değil, dış kaynaklı olarak hava, yer ve   yer suyunda depolanmış olarak var olan ısı enerjisini dönüştürmek üzere kullanır.
İçinde bulunan gaz sayesinde dış kaynaklı enerjiyi emer ve ele geçirdiği bu enerjiyi su ısıtma amacına uygun olan seviyeye yükselterek suya aktarır ve suyun ısınmasını sağlar.
Dıştaki hava bir fan yardımıyla ısı pompasındaki buharlaştırıcıya (evaparator) gönderilerek ısı enerjisi toplanmış olur. Buharlaştırıcı, gaz yardımıyla havada bulunan ısıyı emer sıcak gaza (veya ısıtılmış gaz denebilir) dönüştürür. Bu sıcak gaz sıkıştırıcıya (kompresor) pompalanır ve sıkışma sonucu ısı yoğunlaşır ve şiddeti artar. Yoğunlaşarak şiddeti artmış olan bu sıcak gaz fiili ısı transferinin sağlandığı yoğuşturucuya (kondansor) pompalanır. Isıtma sisteminin yoğuşturucuya giren düşük sıcaklıktaki suyuna ısı transferi sağlanmış olur.

Enerji Tasarrufu

Isı Pompası çevremizdeki kaynaklarda depolanmış olarak bulunan ısı enerjisini kullandığı için bilinen en etkili ve tasarruflu ısıtma sistemlerinden biridir.
Kullanmış olduğu dış kaynaklı çevresel enerji, ısı pompasının ürettiği enerjinin % 75’ini sağlar ve elektrikten elde edilen %25 ek enerji ile ısıpompasının % 100  enerji çıkışı sağlanmış olur.
Sıvı yakıtlı kazanlardan 3 ile 5  kat daha etkili ve en soğuk kış mevsiminde bile konut ve işyeri ısıtmaları için daha ekonomiktir.

Çevresel Faktör
Fosil yakıtlı ısıtma sistemlerine oranla çok daha çevre dostu ve kullanımı kolaydır. Buzdolabı yada klimalardaki gibi bir gaz içerir. Türkiye’ninde imzalamış olduğu 2005  yılında yürürlüğe giren Kyoto Protokolu tarafından onaylanmış olan karbondioksit emisyonu en düşük olan R410A gazı ile çalışmaktadır.

Tüm Isı Pompaları firmamız tarafından  Türkiye gümrük kurallarına uygun olarak Çin’den ithal edilmiştir. Tüm ürünler iki yıl garantilidir.